České normy paměti

Host Radiožurnálu

Více o výzkumu mluvil prof. MUDr. Aleš Bartoš Ph.D. v pořadu radia Český rozhlas Radiožurnál.

Vyplnit vstupní dotazník k účasti na výzkumu

Chcete pomoci ve výzkumu paměti a v boji proti Alzheimerově nemoci?

AD Centrum hledá duševně ZDRAVÉ osoby starší 45 let a bez postižení mozku, které by byly ochotné zapojit se do výzkumu českých norem a přijít na jednohodinové vyšetření do Vinohradské nemocnice v Praze. Budeme zjišťovat Vaše paměťové aj. schopnosti, abychom určili, jaké vlastnosti má zdravý český Čech, tj. stanovili české normy. Podmínkou je psychické zdraví (bez deprese, závislosti na alkoholu) a žádné neurologické potíže mozku (bez epilepsie, bezvědomí nebo vážného poškození mozku).

Pro správnou klasifikaci osob, vyšetření určitých funkcí mozku, sledování průběhu onemocnění, zhodnocení vlivu různých intervencí a další účely je vhodné mít standardní nástroje, jak měřit různé schopnosti mozku, ať už duševní nebo motorické. Je možné vyvinout vlastní nástroje nebo využít a adaptovat zahraniční testy, dotazníky nebo škály. Aby bylo možné zjistit, jak měří, je třeba mít výsledky jak od duševně zdravých osob a bez postižení mozku, tak od pacientů s různými nemocemi, především mozku. Smyslem projektu je vývoj nebo adaptace a použití vlastních nebo zahraničních testů, dotazníků a škál v písemné či elektronické podobě k různým účelům a v různých situacích při zjišťování duševní a kognitivní kondice u osob nad 45 let.

Jak se můžete do výzkumu přihlásit? V případě zájmu vyplňte jednoduchý internetový formulář, který otevřete pomocí tlačítka níže, nebo kontaktujte Annu Sochůrkovou na emailu abadeco.vyzkum@gmail.com.

Vyplnit vstupní dotazník k účasti na výzkumu

Ke stažení

  • Leták České normy paměti: pdf