České normy paměti

Chcete pomoci ve výzkumu paměti a v boji proti Alzheimerově nemoci?

=> PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE VYPLNĚNÍM DOTAZNÍKU ZDE <=

Leták ČESKÉ NORMY PAMĚTI: Leták ke stažení zde


Více o výzkumu mluvil prof. MUDr. Aleš Bartoš Ph.D. v pořadu radia Český rozhlas Radiožurnál, povídání v čase cca 18:00 minut

 


Zapojte se do výzkumu a staňte se českou normou!

AD Centrum hledá duševně ZDRAVÉ osoby starší 45 let a bez postižení mozku, které by byly ochotné zapojit se do výzkumu českých norem a přijít na jednohodinové vyšetření do Vinohradské nemocnice v Praze. Budeme zjišťovat Vaše paměťové aj. schopnosti, abychom určili, jaké vlastnosti má zdravý český Čech, tj. stanovili české normy. Podmínkou je psychické zdraví (bez deprese, závislosti na alkoholu) a žádné neurologické potíže mozku (bez epilepsie, bezvědomí nebo vážného poškození mozku).

Pro správnou klasifikaci osob, vyšetření určitých funkcí mozku, sledování průběhu onemocnění, zhodnocení vlivu různých intervencí a další účely je vhodné mít standardní nástroje, jak měřit různé schopnosti mozku, ať už duševní nebo motorické. Je možné vyvinout vlastní nástroje nebo využít a adaptovat zahraniční testy, dotazníky nebo škály. Aby bylo možné zjistit, jak měří, je třeba mít výsledky jak od duševně zdravých osob a bez postižení mozku, tak od pacientů s různými nemocemi, především mozku. Smyslem projektu je vývoj nebo adaptace a použití vlastních nebo zahraničních testů, dotazníků a škál v písemné či elektronické podobě k různým účelům a v různých situacích při zjišťování duševní a kognitivní kondice u osob nad 45 let.

HLEDÁME MUŽE I ŽENY,

kteří jsou ochotni přijet do Vinohradské nemocnice na vyšetření paměti zdarma
a zároveň splňují následující podmínky:

  • Bez potíží s pamětí u Vás. 
  • Bez demence nebo poruch paměti zjištěné lékařem u Vašich rodičů a sourozenců.
  • Věk již od 45 let bez omezení horní hranice věku.
  • Dobré psychické zdraví (bez deprese apod.). 
  • Žádné závislosti na alkoholu, drogách a lécích.
  • Žádné poškození mozku (cévní příhoda, nádor, vážný úraz, operace apod.).
  • Výborné ovládání češtiny.

Kde proběhne vyšetření a jak dlouho trvá?

Vyšetření proběhne ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze 10 na pavilónu K 1 (pozor ne K) vedle centrálního odběrového místa FNKV.

Vyšetření bude trvat asi 60 minut.

JAK SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT DO VÝZKUMU?

V případě zájmu vyplňte jednoduchý internetový formulář na www.abadeco.czČeské normy paměti, nebo kontaktujte Veroniku Šefčíkovou na emailu abadeco.vyzkum@gmail.com.

Děkujeme a těším se právě na Vás!

Velice si vážíme Vaší ochoty se zapojit našeho výzkumu, abychom mohli učinit nová důležitá poznání ve výzkumu paměti nejen u starších osob a v boji proti Alzheimerovi nemoci v České republice.

Budeme rádi, když tuto pozvánku do výzkumu přepošlete i svým známým, příbuzným nebo přátelům nad 45 let. Bez Vaší pomoci to nedokážeme.

=> PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE VYPLNĚNÍM DOTAZNÍKU ZDE <=