Česká seniorská norma

Chcete pomoci ve výzkumu paměti a v boji proti Alzheimerově nemoci?

Leták DAFYS: Leták – DAFYS


Více o výzkumu mluvil prof. MUDr. Aleš Bartoš Ph.D. v pořadu Sama doma


Zapojte se do výzkumu Duševní a fyzická kondice u starších osob a staňte se českou novrmou!

AD Centrum hledá duševně ZDRAVÉ osoby starší 60 let a bez postižení mozku, které by byly ochotné zapojit se do výzkumu českých norem a přijít na jednohodinové vyšetření do Vinohradské nemocnice v Praze. Budeme zjišťovat duševní a fyzickou kondici, abychom určili, jaké vlastnosti má zdravý český senior, tj. stanovili české normy. Podmínkou je psychické zdraví (bez deprese, závislosti na alkoholu) a žádné neurologické potíže mozku (bez epilepsie, bezvědomí nebo vážného poškození mozku).

Pro správnou klasifikaci osob, vyšetření určitých funkcí mozku, sledování průběhu onemocnění, zhodnocení vlivu různých intervencí a další účely je vhodné mít standardní nástroje, jak měřit různé schopnosti mozku, ať už duševní nebo motorické. Je možné vyvinout vlastní nástroje nebo využít a adaptovat zahraniční testy, dotazníky nebo škály. Aby bylo možné zjistit, jak měří, je třeba mít výsledky jak od duševně zdravých starších osob a bez postižení mozku, tak od pacientů s různými nemocemi, především mozku. Smyslem projektu je vývoj nebo adaptace a použití vlastních nebo zahraničních testů, dotazníků a škál v písemné či elektronické podobě k různým účelům a v různých situacích při zjišťování duševní a fyzické kondice starších osob.

HLEDÁME MUŽE I ŽENY,

kteří jsou ochotni přijet do Vinohradské nemocnice na vyšetření paměti zdarma
a zároveň splňují následující podmínky:

  • věk nad 60 let
  • mateřský jazyk čeština
  • žádné neurologické obtíže (bez epilepsie, bezvědomí nebo vážného poškození mozku)
  • psychické zdraví (bez deprese, závislosti na alkoholu nebo drogách)

Kde proběhne vyšetření a jak dlouho trvá?

Vyšetření proběhne ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze 10 na pavilónu K 1 (pozor ne K) vedle centrálního odběrového místa FNKV.

Vyšetření bude trvat asi 60 minut.

JAK SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT DO VÝZKUMU?

V případě zájmu vyplňte jednoduchý internetový formulář na www.abadeco.czČeská seniorská norma nebo kontaktujte Josefinu Weinerovou na jejím emailu josefina.weinerova@nudz.cz.

Děkujeme a těším se právě na Vás!

Velice si vážíme Vaší ochoty se zapojit našeho výzkumu, abychom mohli učinit nová důležitá poznání ve výzkumu paměti u starších osob a v boji proti Alzheimerovi nemoci v České republice.

Budeme rádi, když tuto pozvánku do výzkumu přepošlete i svým známým, příbuzným nebo přátelům nad 60 let. Bez Vaší pomoci to nedokážeme.

=> PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE VYPLNĚNÍM DOTAZNÍKU ZDE <=