×

AD Centrum (neboli centrum pro Alzheimerovu demenci) je centrem pro výzkum, diagnostiku a léčbu Alzheimerovy nemoci a dalších neurodegenerativních poruch, fungující na dvou stálých pracovištích. Na Oddělení kognitivních poruch v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech severně od Prahy a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Hlavním vedoucím AD Centra je Prof. MUDr. Aleš Bartoš Ph.D., specialista na kognitnivní poruchy. 

Hlavním cílem AD Centra je najít nejjednodušší cestu jak pomoct lidem s poruchami paměti. Z toho důvodu provádíme společně s léčbou nemocných i různé výzkumy. Výzkumy AD Centra se zaměřují na ověřování různých pozitivních vlivů, které by mohly působit na paměť a další kognitivní funkce u seniorů.

V tuto chvíli se třeba jedná o výzkumy akustické stimulace během spánku, výzkumy nových probiotik, případně výzkumy zaměřené na vývoj her pro trénování paměti. A samozřejmě mnohé další.

Dalším dlouhodobým cílem AD Centra je také vzdělávání institucí v oblastí demencí a osvěta této nemoci před širokou veřejností.