Sluchová norma

Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si Vám nabídnout účast v audiologické studii Sluchová norma. Cílem studie je etablovat sadu nových komplexních sluchových testů zaměřených na nejpodstatnější aspekty periferního i centrálního zpracování sluchu. Jedná se především o testy zaměřené na porozumění řeči, které běžně používané audiometrické metody většinou netestují.

O sluchu a našem výzkumu hovoří prim. Profant v rozhovoru pro Český rozhlas: (https://dvojka.rozhlas.cz/nas-sluch-7730418#player=on )

Koho hledáme?

Muže i ženy od 18 let věku, kteří v minulosti neabsolvovali chirurgický ušní výkon.

Jak a kde probíhá vyšetření?

Vyšetření probíhá na <a href=“https://www.fnkv.cz/otorinolaryngologicka-klinika-uvod.php“> ORL klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (pavilon C) </a>. Trvá cca 120 minut. Vyšetření je zcela neinvazivní a nenese s sebou žádná rizika.

Odměna pro účastníka

Za absolvování kompletního vyšetření náleží účastníkovi odměna 1.000,- Kč

Jak se přihlásit?

V případě Vašeho zájmu zůčastnit se studie prosím vyplňte následující => https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgMzqrKrGpws9Oh3VxiG8z4TaOw6uyLF1d-Tw60PtG0pmaqg/viewform <= dotazník. V případě dalších dotazů prosím kontaktuje MUDr. Jakuba Fuksu na emailu jakub.fuksa@fnkv.cz

—–

Studie probíhá v rámci grantového projektu AZV „Nové diagnostické postupy ve vyšetření sluchových změn způsobených stárnutím.“

Děkujeme za Váš zájem.

prim. MUDr. Oliver Profant, Ph.D.

MUDr. Jakub Fuksa

Otorinolaryngologická klinika FNKV a 3. LF UK